www.eprace.edu.pl » rejestrowanie-multimediow » Układ interfejsu sieciowego W3100A » Współpraca z transceiverem warstwy fizycznej

Współpraca z transceiverem warstwy fizycznej

Realizacja łącza ethernetowego wymaga dołączenia do układu W3100A transceivera warstwy fizycznej. Jego zadaniem jest rozpoznawanie i formowanie sygnału zgodnego z wymogami standardu Ethernet.

Transceiver warstwy fizycznej może pracować w różnych trybach, tzn. prędkość przesy­łania 10 lub 100Mbit/s, transmisja full duplex lub half duplex. Ponieważ układ W3100A musi dostosować sposób przesyłania do transceivera, ma on wyprowadzenia umożliwiające ustawienie tych parametrów.

Do wymiany danych z transceiverem służy specjalna magistrala synchroniczna układu W3100A, zwana MII (Media Independent Interface). Magistrala ta może pracować w dwóch trybach: równoległym i szeregowym. W trybie równoległym możliwy jest transfer z prędkością 10Mbit/s lub 100Mbit/s. W tym trybie magistrala posiada dwie 4-bitowe szyny danych – dla nadawania i dla odbioru. Praca w trybie szeregowym możliwa jest tylko przy prędkości bitowej 10Mbit/s.



komentarze

to jest przetłumaczony z angielskiego manual wydany przez producenta. dokument w oryginale (dużo bardziej rozbudowany, szczegółowy i rzetelniejszy) dostępny na stronie producenta WIZnet.

skomentowano: 2008-11-26 21:27:04 przez: Dawid

Copyright © 2008-2010 EPrace oraz autorzy prac.